TEKNİK BİLGİ  
     
  Sızdırmazlık Elemanları Hakkında...  
     
  Seçim Önerileri  
  Montaj Önerileri  
  Depolama Önerileri  
  Tolerans Tablosu  
     
  Montaj aparatı (Boğaz)  
     
     
     
>
Ana Sayfa  
>
Hidrolik Sızdırmazlık Elemanları  
>
Pnömatik Sızdırmazlık Elemanları  
>
İş Makinaları Tamir Takımları  
   
     

MONTAJ ÖNERİLERİ ...

Mümkün olan en iyi performansı sağlamak için belirtilen konularda azami dikkat edilmelidir.

Montaj sırasında ortam ve parça temizliği ön koşuldur. Montaj esnasında silindir ortamına girebilecek her türlü yabancı madde sisteminizde sorunlara neden olabilir (valflerde tıkanma, mil ve boruda çizilme v.b.).

> Sistemin ve parçaların kir, talaş ve benzeri yabancı maddelerden temizlenmesi gereklidir.

> Yuva ölçüleri ve yuva yüzey özellikleri tavsiye edilen değerlerde olmalıdır.

> Keskin sırtlar, çapak, pürüz ve izlerden kaçınılmalıdır. Toplama ve yerleştirme sırasında sızıdrmazlık elemanının üzerinden geçmesi gereken delik, açıklık, kanal yiv ve dişlere karşı ayrıca özen gösterilmelidir. Sızdırmazlık elemanı diş veya kanal üzerinden atlatılacaksa, "Montaj aparatları" bölümünde yer alan, plastik veya yumuşak metalden işlenmiş aparatlar veya benzerleri kullanılabilir.

> Sızdırmazlık elemanının istenilen tip ve ölçülerde, temiz ve hasarsız olduğunu kontrol ediniz.

> Aksini belirten herhangi bir uyarı veya talimat bulunmuyorsa sızdırmazlık elemanı ve metal parçalar, sızdırmazlık elemanının dayanıklı olduğu malzeme ile yağlanmalıdır. Kuru şekilde yapılan montaj esnasında bölgesel gerilmeler oluşabilir.

> Sızdırmazlık elemanının iç yuvalara yerleştirilmesi gereken durumlarda, yuvaların mümkün olduğunca açık ağızlara işlenmesi montajı daha kolay hale getirecektir. Bunun mümkün olmadığı durumlarda "Montaj aparatları" bölümündeki aparatlardan yararlanabilir veya yardımcı başka aparatlar kullanabilirsiniz.

> Sızdırmazlık elemanı yuvasına yerleştirildikten sonra, toplama sırasındada aynı özen devam ettirilmelidir. Özellikle boru içine yerleştirmeler sırasında sızdırmazlık elemanında ezilme veya ısırmayı önlemek amacı ile boru ağızlarına 15-20 dercelik pahlar işlenmelidir.

> Küçük çaplarda, özellikle et kalınlığı fazla olan parçalarda montaj güçlüğünü azaltmak ve daha sağlıklı hale getirmek, parçayı aşırı zorlamalardan korumak amacı ile parçalı yuva dizaynı tercih edilmelidir.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
   
 
   
   
   
   
   
   
   
   
   
>
Site içeriğinde yer alan orjinal isim, kod, sembol ve açıklamalar sadece referans için kullanılmıştır.
   
>
Önerilen çözünürlük oranı 1024x768 pikseldir. Copyright 2008 ®